Aby móc wyrównać dowolnie tekst w Photoshopie, przede wszystkim nie należy rozpoczynać jego pisania przez ustawienie kursora (narzędziem, na którego ikonie jest duże T) w danym miejscu, gdyż jest to najczęstszy tego typu błąd. Jeśli obszar tekstowy nie jest zaznaczony przed rozpoczęciem pisania, nie można go w ogóle modyfikować, a pisany tekst nie przełamuje się przechodząc w określonym miejscu do następnej linijki, chyba że samemu przejdzie się do niej enterem.

Zanim więc cokolwiek napiszesz, wybierz narzędzie do pisania (duże T) i zaznacz nim cały obszar, na którym chcesz coś napisać. Po napisaniu w nim tekstu możesz go dowolnie modyfikować. Aby np. wyjustować tekst (wyrównać do obu stron), należy wybrać z menu zestaw narzędzi Okno -> Akapit (Window -> Paragraph) i wybrać sposób wyrównania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>