Osoby zajmujące się pozycjonowaniem prędzej czy później rozpoczynają swoją zabawę z systemami wymiany linków (tzw. SWL). Wśród takich systemów znaleźć można zarówno systemy wymiany linków stałych, jak i rotacyjnych. Należy jednak pamiętać o tym, że systemy powinny służyć wyłącznie „dopaleniu” stron, a nie pozycjonowaniu wyłącznie nimi, gdyż tylko wtedy można oczekiwać pozytywnych efektów. Jednym z takich systemów jest Linkme, z którym się teraz zapoznasz.

Linkme to system wymiany linków stałych, a więc takich, które nie zmieniają się na stronach przy każdym odświeżeniu, ale od razu przyporządkowane są konkretnym stronom.

Linkme został podzielony w marcu 2007 r. na Elite i Slim, dzięki czemu oddzielone zostały od siebie porządne strony zapleczowe (Elite) i strony określane mianem spamu (Slim). W Elite nie powinieneś więc znaleźć żadnych katalogów, kopii wiki czy dmozów. Jeśli więc dysponujesz porządną stroną, którą możesz podpiąć do tego systemu, w zamian będziesz mógł wykorzystać zdobyte punkty na swoje linki na równie dobrych stronach. Jeśli jednak wykorzystać pod system możesz tylko katalog stron, Twoje linki również będą się wyświetlać na słabszych stronach.

Innymi zaletami tego systemu (poza wspomnianym podziałem) jest przejrzysty panel, w którym dodając linki możesz ustalić 4 różne zestawy danych takich jak: anchor text, tytuł linka i jego opis. Wykorzystaj więc tę możliwość i zróżnicuj anchory, aby zmniejszyć ryzyko nałożenia filtra przez Google. Następnie możliwe jest ustalenie priorytetu każdego linka, dzięki czemu możesz określić, który jest dla Ciebie najważniejszy i który ma być najmocniej linkowany.

Dzięki wylistowaniu wszystkich stron, na których wyświetlają sięTwoje linki, możesz szybko przejrzeć czy wszystkie te strony odpowiadają Twoim wymogom i ewentualnie zgłosić je do moderacji bądź przenieść do czarnej listy.

Aby zapoznać się z tym systemem, wejdź na stronę Linkme.pl i zarejestruj się.

Dodaj komentarz