Wiele osób wierzy, że aby dodać stronę do Google wystarczy zgłosić ją poprzez formularz http://www.google.pl/addurl/ Niestety nie jest to takie proste. Formularz ten umożliwia tylko zgłoszenie strony, a nie jej dodanie i czasami można czekać nawet kilka miesięcy, a strona nadal nie będzie zaindeksowana. W takim razie jak dodać stronę do Google?

Przede wszystkim Googlebot musi trafić na stronę podążając za odnośnikiem do niej. Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na to jest zamieszczenie odnośnika do niej na jakiejś mocnej stronie, jednak nie każdy ma taką możliwość. Na szczęście zazwyczaj wystarczy wspomnieć o nowej stronie na forach dyskusyjnych czy zgłosić do konkursów na strony, albo po prostu dodać ją do katalogów takich jak katalog WP i Onet, dodając przy okazji stronę do pozostałych popularnych wyszukiwarek.

Później wystarczy już cierpliwie czekać i uzupełniać stronę w wartościowe informacje tak, aby użytkownicy odwiedzający ją polecali ją innym i pisali o niej na własnych stronach. Aby sprawdzić czy strona została zaindeksowana, wpisz w Google komendę site:domena.pl W wynikach wyszukiwania pojawią się wszystkie zaindeksowane podstrony domeny.

Dodaj komentarz